site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator praktyki zagraniczne separator rok 2013.04
W dniu 19.04.2013 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku gościła delegacja ze Szkoły Zawodowej BBS Germersheim w Niemczech: dyrektor szkoły Uwe Kleu, dyrektor do spraw pedagogicznych Gabriele Münke, dyrektor filii w Wörth Jens Pietsch oraz kierownik praktyk Kalrheinz Weiler.

Zaproszeni goście spotkali się z dyrektorem Bogdanem Hajdugą, zwiedzili pracownie i warsztaty szkolne, wysłuchali prezentacji v-ce dyrektora Krzysztofa Obala na temat zreformowanego szkolnictwa zawodowego w Polsce oraz przedstawili system kształcenia w Niemczech. W kolejnych dniach 20.04.-21.04.2013. goście zwiedzili Oświęcim i Kraków.

Szkoła Zawodowa BBS Germersheim jest zespołem szkół który kształci od ponad 100 lat w wielu dziedzinach. Obecnie do szkoły głównej w Germersheim i filii szkoły w Wörht uczęszcza ponad 2000 uczniów. Popularne dzisiaj kierunki kształcenia to: mechatronika, elektrotechnika, ekonomika i opieka nad osobami starszymi. Bardzo wielu uczniów i uczennic szkoły w Wörth odbywa praktyki w fabryce Mercedes- Benz.

Kontakt ze szkołą w Germersheim nawiązały panie Elżbieta Wojnowicz i Marta Aleksiewicz podczas ubiegłorocznej wizyty w Niemczech w ramach programu Leonardo da Vinci.

Wizyty te zaowocowały wspólnym napisaniem projektu Comenius dla uczniów naszych szkół w latach 2013-2015.
image
image
image
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA