site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator praktyki zagraniczne separator rok 2013.05
W maju 2013 w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie uczestników praktyk w ramach programu Leonardo da Vinci zorganizowane przez panią Elżbietę Wojnowicz. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i nr 2 w Brzesku oraz zaproszeni goście, pani dyrektor Wydziału Edukacji Janina Motak, dyrektor ZSP nr 1 – pani Maria Góra, dyrektor ZSP nr 2 pan Bogdan Hajduga oraz nauczyciele pełniący opiekę nad młodzieżą w czasie praktyk - Marta Aleksiewicz, Małgorzata Bielawska z ZSP nr 2 i Marta Grabania z ZSP nr 1.

Młodzież z ZSP nr 1 spędziła miesiąc w Hiszpanii w Walencji, natomiast grupa mechatroników i gastronomów z ZSP nr 2 odbyła praktyki w Niemczech w Lipsku.

Na spotkaniu uczniowie zaprezentowali swoje miejsca praktyk, podzielili się przeżyciami i zdobytymi doświadczeniami. Pokazali zdjęcia i opowiedzieli o poznanych i zwiedzonych podczas zorganizowanych wycieczek miejscach.

Młodzież zdobyła nie tylko doświadczenie zawodowe, ale również udoskonaliła znajomość języków obcych, poznała inne kultury i miała możliwość zweryfikowania panujących w naszym kraju stereotypów związanych z mieszkańcami Hiszpanii i Niemiec.

Swoimi wrażeniami zachęcili także innych uczniów do ubiegania się o miejsca praktyk w ramach programu Leonardo da Vinci.
image
image
image
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA