site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator praktyki zagraniczne separator rok 2013.10
Tegoroczne, miesięczne praktyki zawodowe dla dziesięciu uczniów Technikum organizacji usług gastronomicznych odbyły się w Lipsku, w niemieckiej Saksonii. Dzięki kolejnemu projektowi w ramach Leonardo da Vinci, młodzież miała możliwość zdobyć doświadczenie zawodowe w branży gastronomicznej , szlifować język niemiecki i poznać kulturę naszych zachodnich sąsiadów.

Uczniowie z klas 2g i 3g pracowali w hotelach, w kantynie działającej przy Niemieckiej Bibliotece Narodowej oraz w Domu Seniora. W trakcie praktyk musieli wykazać się samodzielnością, pracowitością, a przede wszystkim odwagą związaną z przełamywaniem barier językowych.

W trakcie pobytu w Niemczech młodzież nabyła nowe umiejętności zawodowe, językowe i interpersonalne. Liczne zajęcia organizowane przez naszego niemieckiego partnera - Dom Europejski - uzupełniały pobyt atrakcjami takimi jak zwiedzanie ZOO, Targów Lipskich, Pomnika Bitwy Narodów. Młodzież miała okazję zobaczyć muzea, w tym Zum Arabischen Coffe Baum, muzeum Grassi.

Miłą niespodzianką dla uczestników projektu były zajęcia terenowe i warsztatowe z pedagogiem z Wrocławia panem Rafałem Ryszką.

Na pożegnanie i z okazji Dnia Kobiet cała grupa otrzymała zaproszenie na spektakl w Krystallpalast Variete. Ten magiczny wieczór ukoronował cały pobyt, zwłaszcza, że w tym dniu odwiedzili nas Dyrektor Szkoły mgr inż. Bogdan Hajduga i koordynator projektu mgr Elżbieta Wojnowicz.

Lipsk nie rozpieszczał pogodą, ale mimo to zachwycił swoją historią, zabytkami, rozrywką , a przede wszystkim wspaniałymi ludźmi, dzięki którym nasza młodzież zdobyła nowe doświadczenie zawodowe.

Opiekę nad młodzieżą w trakcie całego pobytu sprawowała Małgorzata Bielawska – Wołek.
image
image
image
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA