site_title
panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon  panel_icon
STRONA GŁÓWNA separator SZKOŁA separator praktyki zagraniczne separator rok 2014.06
Wymiana doświadczeń w Germersheim

Nasza szkoła od dnia 1.04. 2014 rozpoczęła realizację kolejnego projektu unijnego w ramach Projektu „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych” realizowany w ramach poddziałania 3.3.1 POKL na zasadach Programu Uczenie się przez całe życie - „Nauczyciel mobilny sukcesem szkoły”.

W projekcie udział biorą nauczyciele przedmiotów zawodowych, które nauczane są w szkole , języka niemieckiego zawodowego oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w osobie Dyrektora Wydziału Edukacji Pani Janiny Motak - , łącznie 12 osób. Celem projektu jest poznanie systemu edukacji w Niemczech, organizacji kształcenia zawodowego na poziomie odpowiadającym technikum i polskiej zasadniczej szkole zawodowej z uwzględnieniem kształcenia praktycznego.

Poznają wyposażenie techniczne szkoły, warsztaty oraz pracownie. Poznają przedsiębiorstwo jakim jest Mercedes Benz w w Wörth, w których odbywa się nauka w systemie dualnym. Dzięki projektowi nauczyciele będą mieli możliwość porównania warunków kształcenia zawodowego w Germershaim i w Brzesku. Zaobserwowane nowoczesne rozwiązania mogą przyczynić się do modernizacji sposobu nauczania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Ważnym elementem będzie przełamywanie barier socjokulturowych, co pozwoli na swobodę w nawiązywaniu kontaktów i wymianę doświadczeń. Zdobyte doświadczenia pozwolą na lepszą organizację nauczania i modernizację oferty edukacyjnej. W trakcie projektu nauczyciele porównają standardy obowiązujące w Polsce, opracowane na podstawie programu nauczania i wymagań egzaminacyjnych z poziomem kształcenia wg europejskich standardów w Niemczech. Zetkną się z nowinkami technicznymi, poznają inne nowoczesne urządzenia, technologie, organizację pracy i kształcenia. Przyglądną sie pracy nauczycieli niemieckich. Poznają możliwości edukacyjne, jakie stwarza połączenie technologii mobilnych, bezprzewodowych sieci. Przeniosą zdobyte doświadczenia na grunt polski. Udział reprezentanta organu prowadzącego pozwoli na wykorzystanie doświadczeń i ich adaptację dzięki temu, że jest to osoba decydujące o strategii oświatowej powiatu i o budżecie na ten cel. Wymiana nastąpi w Germershaim w Niemczech, w terminie 29 czerwca - 05 lipca 2014 r.
image
image
image
image
ZOBACZ WSZYSTKIE ZDJĘCIA